MTB Stu Bohaterów, czyli nie tylko biegi.

MTB Stu Bohaterów są rozwinięciem cyklu imprez realizowanych przez Fundację Afirmacja Rozwoju. W 2020 roku, po dwóch latach intensywnej pracy i trzech zorganizowanych imprezach biegowych środowisko kolarskie upomniało się o zorganizowanie wyścigu MTB Stu Bohaterów.

1MTB Stu Bohaterów tak jak BIEGI Stu Bohaterów – są rozwinięciem idei promowanej w projekcie Stu Bohaterów. Okazją do organizacji stały się obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym celów jest upamiętnienie postaci polskich sportowców dwudziestolecia międzywojennego, często zapomnianych bohaterów, którzy walczyli o wolność Polski. Po zakończeniu wojny odłożyli broń i ruszyli do walki o medale na arenach sportowych z białym orłem na piersi budując dumę narodową Polaków i pokazując światu chwałę odrodzonej ojczyzny.

Kierując się celem projektu, przy wsparciu partnera naszych imprez – LOTTO – przygotowaliśmy nową imprezę sportową poświęconą kolarstwu oraz wspominającą postacie polskich pionierów kolarstwa.

W 2020 roku zaplanowaliśmy organizację dwóch edycji wyścigów MTB – wiosenną i jesienną. Niestety z powodu panującej epidemii COVID-19 wciąż czekamy ze startem 1 MTB STU Bohaterów.

Obecnie zaplanowaliśmy następujące terminy:

  • 1 MTB Stu Bohaterów – 31 maja 2020, Chełmiec
  • 2 MTB Stu Bohaterów – 19 września 2020, Chełmiec

Więcej szczegółów znajdziecie w dziale poświęconemu rowerom

Partnerem BIEGÓW Stu Bohaterów i MTB Stu Bohaterów jest LOTTO. Radość wygrywania!

Wygrywamy RAZEM
Jak zostać atletą
Wybierz z menu
Close

Mój koszyk

Miło cię tu widzieć!

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane obsługi zamównienia, do zarządzania dostępem do Państwa konta oraz do innych celów opisanych w naszym Regulaminie i polityce prywatności. polityka prywatności.

Masz już konto?

Close

Categories