Biegi wirtualne i wirtualne zawody.

Uprawianie sportu stało się dla nas czymś normalnym. Stylem życia, sposobem na dobre zdrowie, pokonanie własnych słabości lub po prostu miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Niestety duża ilość imprez rozrzuconych po całej Polsce w połączeniu z deficytem czasu, często odległością i związanymi z tym kosztami, nie pozwala nam realizować w pełni naszych planów. Nie bez znaczenia obecnie jest fakt znaczących ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19 – zakazem zgromadzeń i idącym za tym odwołaniem wielu zawodów i imprez.

W ten sposób zrodziła się idea organizacji biegów wirtualnych, To nie tylko okazja do tego by sprawdzić swoją aktualną formę, ale również świetnie się bawić i osiągać wyznaczone cele. Biegi wirtualne pozwalają nam również brać udział w imprezach, w których z różnych powodów nie możemy czy nie mogliśmy wziąć udziału, przy okazji oszczędzając spore sumy na kosztach dojazdu.

Czy warto brać udział w wirtualnych Biegach Stu Bohaterów?

Aby zostać superbohaterem nie trzeba mieć super mocy – wystarczy wielkie serce i chęć, by zmierzyć się ze swoimi słabościami! Aby to zrobić nie musisz stanąć na podium – w naszych biegach każdy, kto przekroczy linię mety jest zwycięzcą.

Wirtualny bieg – możesz go przebiec, przetruchtać, przejść, przespacerować. Możesz go przejść z wózkiem lub przejechać na wózku.

Za udział w Wirtualnych Zawodach Stu Bohaterów otrzymasz ciekawy pakiet startowy.

Przy okazji zrobisz coś dobrego dla swojego zdrowia i innych.

Wirtualny bieg – jak to działa?

W naszym sportowym świecie „wirtualnym” wszystko jest umowne i głównie oparte na zasadach fair play. Biegniemy i jedziemy sami dla siebie i ze sobą toczymy zmagania. Nie liczy się czas, miejsce i stopień trudności trasy jaką sobie wybierzemy. Jesteśmy tylko MY – sami ze sobą. Sami ze swoimi słabościami oczywiście ze swoją siłą.

Wirtualne Zawody Stu Bohaterów realizujemy w czterech formułach:

 1. Bieg okazjonalny – zasady podobne do biegów stacjonarnych, z tą różnicą, że wszyscy zawodnicy we wskazanym przez nas dniu pokonują jeden z dystansów. Robią to w dowolnym miejscu.
 2. Bieg retrospekcyjny – w tym przypadku jest to wirtualna dogrywka przeznaczona dla tych, którzy nie brali udziału we wcześniejszych imprezach z cyklu Stu Bohaterów. W tym wariancie zawodnicy startują w dowolnym czasie, dowolnym miejscu i pokonują jeden z wyznaczonych przez nas dystansów. Jedynym ograniczeniem jest termin pokonania trasy – 30 dni liczone od daty rejestracji.
 3. Bieg tematyczny – w tym przypadku jest to wirtualna impreza poświęcona wybranej tematyce lub celowi (nap. charytatywnemu). W tym wariancie podobnie jak w biegach retrospekcyjnych – dogrywkach, zawodnicy startują w dowolnym czasie, dowolnym miejscu i pokonują jeden z wyznaczonych przez nas dystansów. Jedynym ograniczeniem jest termin pokonania trasy – 30 dni liczone od daty rejestracji.
 4. Wirtualny Maraton Rowerowy – aby wziąć w nim udział musisz posiadać rower stacjonarny. Pokonujesz na nim jeden z wybranych dystansów, potwierdzając jego przejechanie zdjęciami panelu roweru oraz swoim portretem. Trasę musisz przejechać w ciągu 30 dni licząc od daty rejestracji.

Pokonanie wybranego dystansu przy wszystkich biegach potwierdzasz przesyłając na nasz adres bieg@bieganieirowery.pl zrzut z GPS pokonanej trasy oraz Twoje zdjęcie z biegu.

Ty biegniesz, a co w zamian?

Za udział w wybranych zawodach otrzymasz od nas imienny dyplom potwierdzający Twój udział w imprezie, medal (w przypadku dogrywek ilość medali jest ograniczona) oraz pakiet startowy zawierający gadżety sportowe oraz inne ciekawe rzeczy ufundowanie przez naszych partnerów i sponsorów.

Każdy uczestnik biegu otrzymuje również pamiątkowy numer startowy a przypadku dogrywek zostaje dopisany do uczestników historycznego biegu.

Zawodnicy, którzy pokonają dystans główny imprezy są brani w klasyfikacji Odznaki Superbohatera przyznawanej osobom, które ukończyły minimum 3 biegi na dystansach Superbohatera.

Wirtualne biegi – nasz cel?

Biegi Stu Bohaterów i MTB Stu Bohaterów od 2018 roku organizuje Fundacja Afirmacja Rozwoju. Są one rozwinięciem idei promowanej w projekcie Stu Bohaterów. Okazją stały się obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z naszych celów jest upamiętnienie postaci polskich sportowców dwudziestolecia międzywojennego, często zapomnianych bohaterów, którzy walczyli o wolność Polski. Po zakończeniu wojny odłożyli broń i ruszyli do walki o medale na arenach sportowych z białym orłem na piersi budując dumę narodową Polaków i pokazując światu chwałę odrodzonej ojczyzny.

Nasze cele:

 1. Promocja biegania i integracja środowiska biegaczy w Polsce.
 2. Szeroki i nieograniczony lokalnie zasięg imprez pozwalający każdemu wziąć udział w rywalizacji o tytuł Superbohatera. I nie ma w tym żadne przesady, bo każdy – bez wyjątku – uczestnik zawodów Stu Bohaterów, który pokona swój dystans i przekroczy linię mety jest zwycięzcą!
 3. Budowanie idei nowoczesnego patriotyzmu opartego na idei wspólnoty społeczeństwa obywatelskiego, empatii i pomocy słabszym oraz pamięci przeszłych pokoleń, ale też nowoczesności, otwartości na świat i szacunku do drugiego człowieka.
 4. Upamiętnienie polskich bohaterów walki o niepodległość w ramach projektu realizowanego przez Fundację Afirmacja Rozwoju „Stu Bohaterów” i „Polish Superheroes”.
 5. Cel charytatywny – pomoc materialna w ramach akcji #MocPozytywnejEnergii .

Każde z naszych zawodów mają historycznego patrona, którego postać upamiętniamy.

Do dzisiaj odbyły się 3 edycje imprezy, w dogrywkach których można wziąć udział . Ich patronami historycznymi byli:

 • 1 BIEG Stu Bohaterów – 2 grudnia 2018, Legnica – Maria Kwaśniewska-Malaszewska
 • 2 BIEG Stu Bohaterów – 17 marca 2019, Legnica – Eugeniusz Lokajski
 • 3 BIEG Stu Bohaterów – 22 września 2019, Chełmiec – Jerzy Iwanow-Szajnowicz

Patronami kolejnych edycji jakie zaplanowaliśmy na 2020 rok są:

W ostatnich czterech imprezach rozważamy możliwość realizacji imprez w formule Wirtualnego Biegu Okazjonalnego.

Partnerem BIEGÓW Stu Bohaterów i MTB Stu Bohaterów jest LOTTO. Radość wygrywania!

1 Wirtualny Maraton Rowerowy Stu Bohaterów
4 BIEG Stu Bohaterów w formule wirtualnej
Wybierz z menu
Close

Mój koszyk

Miło cię tu widzieć!

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane obsługi zamównienia, do zarządzania dostępem do Państwa konta oraz do innych celów opisanych w naszym Regulaminie i polityce prywatności. polityka prywatności.

Masz już konto?

Close

Categories