Bieg po szablę. Pytacie – odpowiadamy

W odpowiedzi na wiele pytań jakie nam zadajecie w związku z Wirtualnym Biegiem po Szablę Generała odpowiadamy na kilka najczęściej zadawanych w postach i mejlach.

Czy uczestnik Biegu musi swój dystans przebiec?

Nie musi. Może go przebiec, przejść, przemaszerować, przetruchtać, przespacerować lub np przebiec na bieżni.

Do kiedy można się zapisać na Bieg po Szablę?

Na Bieg można zapisać się (i opłacić jeśli wybierzesz opcję przelewu tradycyjnego) do 25 sierpnia 2020.

Na jaki adres przesłać wyniki?

W opisie wydarzenia w sklepie bieganie i rowery znajduje się informacja o adresie na jaki należy przesłać raport. Jest to dedykowany email dla biegaczy: bieg@bieganieirowery.pl

Czy każdy zawodnik dostanie medal?

Każdy zawodnik, który pokona wyznaczony dystans 5 km do 25 sierpnia 2020 i prześle nam stosowne potwierdzenie na bieg@bieganieirowery.pl najpóźniej do 29 sierpnia 2020 otrzyma medal wraz z pakietem startowym.

Zawodnicy, którzy wykupili pakiet a nie pokonają wyznaczonego dystansu lub nie prześlą potwierdzenia w wyznaczonym terminie otrzymają wykupiony pakiet startowy bez medalu.

Co jest nagrodą główną biegu po szablę?

Nagrodą główną jest wykonana z najwyższą starannością prawdziwa replika szabli Generała Władysława Sikorskiego.

Jest to Polska Szabla Oficerska Gen. Władysława Sikorskiego wzór 1920/p. Generał Władysław Sikorski otrzymał ją w 1920 roku w dniu swoich imienin od podkomendnych – 22-gu Pułku Piechoty. Wyrobiona została specjalnie na tą okazję przez zakład płatnerski G. Borowskiego w Warszawie. Szable z tego zakładu słynęły odlewanymi z mosiądzu rękojeściami. Oryginał współcześnie znajduje się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Dane techniczne:
Długość: 93 cm
Waga: 1,6 kg

Głownia płaska z lekko wyodrębnionym piórem. Jedna strona ostrza bogato zdobiona ornamentyką – polskim orłem w koronie i tarczą herbową pod hełmem oraz napisem „ZA HONOR OJCZYZNY”.
Druga strona ostrza jest gładka.
Rękojeść w postaci jednolitego odlewu jest całkowicie zamknięta. Forma rękojeści nawiązuje do rękojeści karabeli. Jelec tzw. krzyżowo-kabłąkowy. Trzon rękojeści w formie orlej głowy z koroną…

Dodatkiem będą wydane przez Fundację Afirmacja Rozwoju pozycje z cyklu „Stu Bohaterów – Niepodległość ma twarz zwykłych ludzi”.

  • Album Stu Bohaterów na stulecie Niepodległej w kolekcjonerskiej, limitowanej edycji 2018.
  • Śpiewnik Stu Bohaterów na stulecie Niepodległej
  • Melodie Stu Bohaterów na stulecie Niepodległej – wyjątkowa autorska płyta z kompozycjami Alternative Ensemble specjalnie nagrana z okazji stulecia niepodległości, w kolekcjonerskiej, limitowanej edycji winylowej 2018.

Oprócz nagrody głównej rozlosujemy jeszcze nagrody dodatkowe w postaci 5 zestawów wydawnictw „Stu Bohaterów – Niepodległość ma twarz zwykłych ludzi”:

  • Album Stu Bohaterów na stulecie Niepodległej w kolekcjonerskiej, limitowanej edycji 2018.
  • Śpiewnik Stu Bohaterów na stulecie Niepodległej
  • Melodie Stu Bohaterów na stulecie Niepodległej – wyjątkowa autorska płyta z kompozycjami Alternative Ensemble specjalnie nagrana z okazji stulecia niepodległości, w kolekcjonerskiej, limitowanej edycji winylowej 2018.

Kiedy będzie losowanie nagrody głównej?

29 sierpnia w południe na naszym profilu na facebook’u odbędzie się transmisja na żywo z losowania nagrody głównej w postaci repliki szabli generała Władysława Sikorskiego oraz nagród dodatkowych w postaci kolekcjonerskich pakietów książkowych z cyklu „Stu Bohaterów – niepodległość ma twarz zwykłych ludzi„.

W losowaniu zostaną wykorzystane czterocyfrowe numery zamówień jakie otrzymali wszyscy zawodnicy rejestrujący się na bieg. Losowania dokona koordynator wydarzenia Przemek Wilkoszewski pod nadzorem Prezes naszej Fundacji Pani Magdalena M. Malik.

Kiedy i jak zostaną ogłoszone wyniki losowania?

Wyniki zostaną ogłoszone na naszych profilach, w aktualnościach a zwycięzcy zostaną poinformowani o wyniku losowania droga mejlową.

Czy będzie ogłoszona lista startowa?

Nasz okolicznościowy bieg wirtualny jest biegiem anonimowym i nie będziemy publikować list startowych tak jak to robimy przy biegach i wyścigach stacjonarnych.

Każdy kto chce może opublikować na naszym lub swoim profilu informację o swoim udziale, trasie czasie w jakim ją pokonał, jednak my ze względu na szacunek dla Waszej prywatności wyników ani nazwisk nie ujawniamy. W losowaniu posługiwać się będziemy czterocyfrowymi numerami zamówienia bez podania danych osobowych.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania zapraszamy do konwersacji w komentarzach poniżej lub do kontaktu za pomocą mejla lub przez facebooka.

Partnerem wydarzenia Wirtualny Bieg po Szablę Generała Władysława Sikorskiego jest LOTTO. Radość wygrywania.

Noc spadających gwiazd – z LOTTO w gwiazdy!
Bieg po Szablę Generała – zaliczony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybierz z menu
Close

Mój koszyk

Miło cię tu widzieć!

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane obsługi zamównienia, do zarządzania dostępem do Państwa konta oraz do innych celów opisanych w naszym Regulaminie i polityce prywatności. polityka prywatności.

Masz już konto?

Close

Categories